• FOLLOW US...
9:30 am
Pant Drafting - Aradhana - West 2
6:00 pm
Paper Piecing Basics - Lois Miller - South 2
9:30 am
Kids Learn To Sew - Corinne - South 1
11:15 am
Kids Learn To Sew - Corinne - South 1
1:00 pm
Kids Learn To Sew - Corinne - South 1
2:45 pm
Kids Learn To Sew - Corinne - South 1
9:30 am
Prostitcher Retreat - South Floor - Dawn
9:30 am
Pattern Drafting I - Aradhana - West 3
6:00 pm
Hunter's Star Made Easy - Mila De Regt - South 4
9:30 am
Prostitcher Retreat - South Floor - Dawn
6:00 pm
Getting to Know Your Bernina Embroidery Machine - Debbie - West 1
6:00 pm
Quilting Basics - Lois Miller - South 2
6:00 pm
Classic Card Trick Lap Quilt - Mila De Regt - West
9:30 am
Pant Drafting - Aradhana - West 2
10:00 am
Learn To Sew 1 & 2 - Pat - West 2
10:00 am
3 Styles of Applique by Machine - Paddi - West 3
10:00 am
Getting To Know Your Babylock Embroidery Machine Debbie - South 2
10:00 am
Getting To Know Your Brother Embroidery Machine - Debbie - South 2
1:00 pm
Double Wedding Ring - Lois Miller - South
9:30 am
Kids Learn To Sew - Corinne - South 1
9:30 am
Steampunk Silhouette Solutions - Char Min - South 2
10:00 am
Beginning to End - Linda Stolee - West 1
10:00 am
Blue Jeans with Bev Grenier West
11:15 am
Kids Learn To Sew - Corinne - South 1
1:00 pm
Kids Learn To Sew - Corinne - South 1
1:30 pm
Embroidered Clock - Jaime - South
2:45 pm
Kids Learn To Sew - Corinne - South 1
9:30 am
Pattern Drafting I - Aradhana - West 3
6:00 pm
Getting To Know Your Sewing Machine - Linda L. - West 1
6:00 pm
Quilting Basics - Lois Miller - South 2
6:00 pm
Classic Card Trick Lap Quilt - Mila De Regt - West
9:30 am
Pant Drafting - Aradhana - West 2
10:00 am
Learn To Sew 1 & 2 - Pat - West 2
1:00 pm
Sewing Club - West
1:00 pm
Log Cabin Runner - Jan Fowler - South
1:00 pm
Babylock Serger Feet - Linda Ferguson - South 2
10:00 am
Getting To Know Your Bernina Embroidery Machine 3 - Linda - South 2
1:00 pm
Long Arm Degree Program Semester 1 - Connie Anderson - South 3
1:00 pm
Double Wedding Ring - Lois Miller - South
10:00 am
Beginning to End - Linda Stolee - West 1
10:00 am
Blue Jeans with Bev Grenier West
12:00 pm
Puppy Dog Pete - Linda Ferguson - South
1:00 pm
TNT - Training Orientation for Longarm Rental - Chris - South 3
1:30 pm
Getting To Know Your Sweet 16 - Patty - West 1
10:00 am
Vintage Treasures - Joan Smith - South 3
10:00 am
Bernina Software Inspirations - Bev - South 2
1:00 pm
Getting To Know Your Brother Embroidery Machine - Debbie - West 1
1:00 pm
Getting To Know Your Babylock Embroidery Machine - Debbie - West 1
1:00 pm
Bernina Design Works DECODED - Bev - South 2
6:00 pm
Getting To Know Your Sewing Machine - Linda L. - West 1
6:00 pm
Classic Card Trick Lap Quilt - Mila De Regt - West
9:30 am
Pant Drafting - Aradhana - West 2
10:00 am
Learn To Sew 1 & 2 - Pat - West 2
1:00 pm
Getting To Know Your Husqvarna Embroidery Machine - Jeannette - South 2
9:30 am
Aprons - Paddi Sprecher - West
1:00 pm
Getting To Know Your Sewing Machine - Linda Ferguson - South 2
10:00 am
Charmed Adventure Hoopsisters 2017 EmbroidaBlock of the Month-Bev
10:00 am
Industrial Shortcuts WOW with Pat - West
9:00 am
Old Fashioned Quilt Bee - Jan Fowler - South
9:30 am
Kids Learn To Sew - Corinne - South 1
9:30 am
Canada 150 - Lois Miller - South
10:00 am
Charmed Adventure Hoopsisters 2017 EmbroidaBlock of the Month - West
10:00 am
Blue Jeans with Bev Grenier West
11:15 am
Kids Learn To Sew - Corinne - South 1
1:00 pm
Embroidered Clock - Jaime - West
1:00 pm
Kids Learn To Sew - Corinne - South 1
1:00 pm
Central's Longarm Club - Connie Anderson - South 3
2:45 pm
Kids Learn To Sew - Corinne - South 1
10:00 pm
Old Fashioned Quilt Bee - Jan Fowler - South
9:30 am
Pattern Drafting I - Aradhana - West 3
1:00 pm
Bernina Lifestyles - Doris and Jeannette - South 4
1:00 pm
Getting to Know your Bernina Sewing Machine - West 1
6:00 pm
Long 3 Color Runner - Jan Fowler - South
6:00 pm
Stepping Stones - Mila De Regt -South